Taniec dla młodzieży
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Tańca Eskadra dla młodzieży:

Taniec towarzyski

Kursy tańca towarzyskiego najbardziej ze wszystkich rodzajów tańca przydają się w życiu codziennym. Dzięki nim mile spędzisz czas na wielu tanecznych imprezach ( weselach, dyskotekach, potańcówkach, balach karnawałowych...). Program zajęć obejmuje:
tańce standardowe:
walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep
tańce latynoamerykańskie:
samba, cha-cha, rumba, jive, paso doble Czas spędzany z nami szybko mija. Bez wysiłku i jakiegokolwiek starania przestajesz myśleć o „codzienności”. Liczą się tylko kroki i muzyka - pełny relaks. Po zakończonych zajęciach czujesz przyjemne zmęczenie i radość.

Hip-hop i New style

Zapraszamy na zajęcia, podczas których wyruszymy w niezwykłą podróż po świecie tańca, wyobraźni, ruchu i ekspresji. Głównym celem zajęć będzie zapoznanie z elementami muzyki, podstawowymi krokami w stylu hip-hop i new style. Lekcje składać się będą z przygotowania ciała do podjęcia określonej aktywności ruchowej i nauki ciekawych choreografii. Jaki powinien być strój do tańca: Wygodny, niekrępujący ruchów (np. bawełniana podkoszulka, spodenki, wygodne spodnie albo getry). Obuwie na płaskiej podeszwie, wygodne, umożliwiające swobodną pracę stóp (np. adidasy, tenisówki – z jasną podeszwą).

Balet

Zapraszamy dzieci w wieku 5-7 i 8-14 lat na zajęcia z baletu dla początkujących! Balet dla dzieci uwrażliwia na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładna sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną, uczą dyscypliny i samokontroli. Program oparty na technice tańca klasycznego ma na celu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu. Dzieci poznają podstawowe ćwiczenia. Jaki powinien być strój:
Wygodny, niekrępujący ruchów (np. body, tunika, podkoszulka, trykot, spodenki czy getry). Obuwie na płaskiej podeszwie, wygodne, umożliwiające swobodną pracę stóp (np. adidasy, tenisówki – z jasną podeszwą), w miarę możliwości baletki.

Salsa

Salsa LA (zwana również „ On 1 ”) – forma tańca prosto z rozgrzanego słońcem Miasta Aniołów. Energia, szybkość, widowiskowość, przeplatają się z namiętnością, pożądaniem i delikatnością. Nieodłącznymi elementami „On 1” są liczne obroty Pań oraz figury, za pomocą których, partner prezentuje swoją partnerkę. Partner pewnymi, zdecydowanymi ruchami czasem wzbogaconymi o tzw. Shine Steps (solówki) stara się zdobyć partnerkę; partnerki zaś, swoimi zmysłowymi i podkreślającymi urodę ruchami, uwodzą partnerów, co sprawia, że Salsa za każdym razem jest niepowtarzalnym obrazem dla oglądających.

Bachata

Bachata (czyt. Baciata) to zarówno forma tańca jak i gatunek muzyczny powstały na gorącej Dominikanie. Pełna ekspresji, uczuć, namiętności, delikatności oraz erotyki sprawia że tańczenie jej rozgrzewa zmysły i ciała tańczących. Charakterystyczne są akcenty biodrami u partnerek i delikatne ale zdecydowane ruchy partnerów, którzy w jednej chwili potrafią poprowadzić z pasją, ekspresją i pożądaniem, by za moment delikatnie i zmysłowo zwolnić aby pobyć ze swoją partnerką blisko, „sam na sam”.